Количка
продукти: сума: лв

Национален телефон: 0700 11 001

Ползите от летните плодове - част 2

Харесваме лятото, заради летните отпуски и възможността да бъдем повече време със семейството. Лятото е прекрасен сезон и заради морето или екскурзиите. Но през слънчевите и горещи месеци получаваме още един допълнителен бонус от природата – разнообразието от вкусни и сочни плодове, които придават на този сезон допълнителен чар.

Вече се спряхме на някои от разпространените у нас плодове, които зреят през лятото, но има и още полезни вкусотии.

Диня

Е какво лято е това, ако не си нареже човек от този уникален плод?! Но динята е и много полезна. На първо място поради това, че съдържа голямо количество /около 90%/ вода, което дава добра хидратация за организма ни. Съдържа вещества, като магнезий, калций, калий и натрий, които допълнително намаляват възможността кожата ни да се дехидратира. Смята се също, че динята е полезна за сърцето. Както и други летни плодове, тя съдържа витамин С, което е добре за имунната система, както и витамин А, който регулира кръвното налягане и помага на зрението. Динята е и добър антиоксидант и консумацията ѝ подобрява храносмилането. Което означава, че е добра възможност да си помогнем за по-стройна лятна фигура.

Пъпеш

Още един любим на мнозина плод, който свързваме с лятото. Сред най-големите предимства на пъпеша за организма ни е, че съдържа калий, който регулира кръвното налягане и намалява риска от хипертония. Този плод също се приема като полезен за работата на сърцето. Разбира се, и пъпешът съдържа витамин С, който освен познатите ползи, е добър и за кожата ни. Поради наличието на много фибри, пъпешът е добра идея, ако се опитваме да редуцираме излишното тегло. Освен това този вкусен плод съдържа още две ценни съставки – бета-каротин и зеаксантин. Те са много важни за поддържането на зрението. А се смята, че пъпешът има и още едно полезно свойство – помага да се преборим със стреса.

Къпина

Тези дребни тъмни плодчета често са подценявани, но всъщност са много полезни. Едно от нещата, които правят къпината ценна, е наличието на големи количества витамин Е. Този витамин, който е познат и като „токоферол“, е един от най-важните атниоксиданти, който предпазва мембраната на клетките от натрупването на токсини. Къпината може да ни помогне и при наличие на инфекции, тъй като съдържа една от съставките на аспирина. Този плод е с по-високо съдържание на фибри от останалите плодове. Т.е. дава чувството за засищане и ни предпазва да поглеждаме често към хладилника. И още един бонус – къпините подпомагат мозъчната дейност.

Кайсия

Освен че сокът от кайсия е сред любимите на деца и възрастни, този плод има редица ползи за организма. Както и другите летни плодове, кайсията има богато съдържание на витамин С, което я прави добра за имунитета и кожата. Тя, както и къпината, съдържа бета-каротин, който помага на зрението. Всъщност, бета-каротинът подпомага и здравината на косата. В къпината има и нужния за сърцето калий. Ако сме решили да пооправим фигурата през лятото, кайсиите са прекрасен вариант да си помогнем, защото едновременно засищат и са ниско калорични. А това, че в тях има и витамин К, ги прави полезни за костната ни система. Между другото, не изхвърляйте костилките на кайсиите, защото съдържат антиоксиданти.

Най-общо, плодовете, които зреят през лятото, могат да са чудесна добавка към менюто ни и едновременно да ни донесат ползи. Но ако искате да направите по-значима промяна по отношение на фигурата, укрепването на имунната система и да имате отличен тонус, обърнете се към специалистите от Център Гарабитов. Тази изпитана система вече промени към добро живота на хиляди хора.

Офис София

офис София, Комплекс Есте,
ул. Самоков 28Г

Работно време:
Пон-Съб: 09:00 - 18:00 часа
Неделя: Почивен ден

office@garabitov.com

+359 897 701700
+359 2 8548766

Офис Пловдив

офис Пловдив, ул. Академик Петър Динеков №10

Работно време:
Пон-Пет: 09:00 - 17:30 часа
Събота: Почивен ден
Неделя: Почивен ден

office@garabitov.com

+359 899 915704
+359 32 696700
+359 32 693694